URUČENI INDEKSI I STIPENDISTIMA IZ LAKTAŠA

Visoka škola “Dositej” omogućila je besplatno školovanje za dva studenta sa područja opštine Laktaši.

Ivanović Svjetlana i Kretić Dragana, koje dolaze iz socijalno ugroženih porodica, po preporuci Centra za socijalni rad Laktaši, dobile su stipendiju za besplatno školovanje na Visokoj školi “Dositej” iz Trna.

Indekse su  u utorak, 24.09.2013. godine, stipendistima uručili načelnik opštine Laktaši, Milovan Topolović i direktor Visoke škole “Dositej”, prof. dr Aleksandar Đokić.

Načelnik opštine Laktaši pohvalio je društvenu odgovornost naše visokoškolske ustanove sa područja opštine Laktaši i podržao inicijativu da se socijalno-ugroženim studentima pomogne u studiranju.

“U saradnji sa Centrom za socijalni rad Laktaši nastojali smo predložiti za stipendiranje studente kojima je to zaista neophodno i koji ne mogu priuštiti studiranje. Ulaganje u ljudske resurse je jedan od osnovnih ciljeva naše lokalne zajednice i zadovoljan sam da vidim da postoji obrazovna ustanova na području naše opštine koja je spremna da pomogne mladim ljudima”, istakao je Topolović.

“Ovo je već druga godina da ova visokoškolska ustanova finansira školovanje studenata iz socijalno-ugroženih porodica sa područja opštine Laktaši”, istakao je direktor Visoke škole “Dositeј”, prof. dr Aleksandar Đokić.

Svjetlana Ivanović iz Slatine, koja će naredne četiri godine imati priliku da besplatno studira ekonomiju na Visokoj školi “Dositej”, zahvalila se Centru za socijalni rad Laktaši i Visokoj školi “Dositej” na ukazanoj prilici i obećala da će se truditi da bude uzoran student i opravda ukazano povjerenje.

2 DSC00281 DSC00283 DSC00285 DSC00287a DSC00288 DSC00289 DSC00290 DSC00291 DSC00292 DSC00293 DSC00294 DSC00295 DSC00296 DSC00298 DSC00299 DSC00300