KAKO DA IZABERETE? PO ČEMU SE VISOKOŠKOLSKE USTANOVE MEĐUSOBNO RAZLIKUJU?

Tokom školovanja na uglednim visokoškolskim ustanovama steći ćete adekvatna stručna znanja i vještine iz oblasti koju ste izabrali.

Međutim, danas je za uspjeh u poslovnom svijetu neophodno da su znanja koja ste usvojili savremena i primjenjiva, da svoja znanja testirate u praksi, kao i da posjedujete niz drugih, tzv. „mekih” vještina koje će vam omogućiti da ostvarite svoje profesionalne ciljeve i napredujete. Zato, prilikom odabira fakulteta ili visoke škole na kojima ćete nastaviti svoje obrazovanje, obratite pažnju da oni pružaju sve ove i niz drugih pogodnosti školovanja.

6 najznačajnijih pogodnosti koje treba da pruži jedna visokoškolska ustanova

1. Savremenost programa

Savremenost-programaNeophodno je da vaše znanje bude savremeno i u skladu sa aktuelnim trendovima u obrazovanju i poslovanju, kako biste mogli da odgovorite na sve zahtjeve privrede i vašeg budućeg poziva.

Zato je važno da se neprestano usavršavate i učite cijeloga života. Ali, da bi nadgradnja bila kvalitetna, potrebno je da tokom redovnog školovanja postavite dobru osnovu – da usvojite savremena, praktična i primjenjiva znanja, koja ćete moći lako da nadogradite.

2. Profesori – stručnjaci iz prakse

ProfesoriVažno je ko vam prenosi znanja. Neka to budu ljudi čije znanje nije čisto teorijsko, već se njihova stručnost zasniva na iskustvu iz prakse, na radu u privredi, na realizaciji projekata i poslova iz različitih oblasti, na pokušajima, greškama i uspjesima, na zarađenim profitima i postignutim priznanjima.

Učite od direktora preduzeća, eksperata u svojim oblastima i specijalista koji imaju postignute poslovne uspjehe. Jer, samo takvo znanje je i primjenjivo.

3. Sticanje dodatnih vještina, tzv. soft skills

soft-skillsKao što vam je praksa već potvrdila, za dobar posao i visoku zaradu, ali i uopšte, za uspjeh u životu, nisu dovoljna samo stručna znanja i vještine, već je važan način na koji ih prezentujete i primjenujete, kako sebe predstavljate, koliko je razgranata mreža vaših kontakata, da li ste komunikativni, kakvi ste u timskom radu i pod pritiskom, da li ste spremni da učite i radite na sebi i još mnogo toga.

Sve se ove odlike mogu svrstati u tzv. soft skills, osnosno meke, transverzalne ili socijalne vještine.

Sve ovo je potrebno razvijati još tokom školovanja. Zato bi bilo dobro da izaberete visokoškolsku ustanovu, koja omogućava i podstiče razvoj svih pomenutih vještina kroz različite programe i obuke.

4. Diploma već nakon 3 godine studija

DiplomaNikada ne znate šta vam donosi budućnost i gdje ćete biti, na primjer, za tri godine. Možda vam se ukaže prilika da se zaposlite u inostranstvu, a vi niste završili sve četiri godine studija i ne možete dobiti diplomu koja će i formalno potvrditi vašu stručnost.

Zato, birajte škole u kojima ćete imati mogućnost da se školujete sve četiri godine, ali možete već nakon treće dobiti validnu i priznatu diplomu i imati neophodno znanje za rad bilo gdje u svijetu.

5. Podrška najnovije tehnologije i softvera u učenju

TehnologijaBez praćenja trendova u tehnologiji i primjene najnovijih dostignuća u obrazovnom procesu, nema ni savremenog znanja. Danas postoje specijalizovani softveri, koji značajno olakšavaju učenje, vježbanje i testiranje, a koji omogućavaju da usvajite nova znanja i dolazite do potrebnih informacija sa bilo kog mjesta i u bilo koje vrijeme, kada i odakle vama odgovara.

Iskoritite to! Potražite školu u kojoj je učenje podržano softverima i tehnologijom. Učenje će vam biti lakše, a znanje bogatije.

6. Povezanost sa praksom i privredom

Praksa-i-privredaJoš jednom podvlačimo značaj prakse i testiranja usvojenih znanja u realnim uslovima poslovanja, kao i mogućnost zaposlenja po završetku školovanja. Zato je povezanost školstva i privrede veoma važna.

Bitno je da škola nudi mogućnost prakse i sticanja radnog iskustva. Zatim, da svoje studente povezuje sa kompanijama i ljudima iz privrede, kao i da im pruža mogućnost da, ukoliko žele i imaju originalne poslovne ideje, razvijaju sopstveni biznis i krenu u predzetničke vode.

Zašto je Visoka škola za informacione tehnologije, ekonomiju i preduzetništvo pravi izbor?

Ono po čemu se Visoka škola za informacione tehnologije, ekonomiju i preduzetništvo izdvaja od drugih cijenjenih visokoškolskih ustanova je što ćete, pored savremenih, visokostručnih i praktičnih znanja i vještina, steći ostale vještine značajne za uspjeh u poslu, kao i veliki broj svjetski priznatih kvalifikacija i međunarodnih sertifikata.

Ovdašnji profesori i predavači poseduju bogato znanje i praktično iskustvo, sticano radom u privredi. Oni će vam posvetiti vrijeme i preneti svoje vještine. Takođe, ovdje se možete školovati 3 ili 4 godine i dobiti dve diplome: nakon III i nakon IV godine.

Osim toga, imate priliku da svoja znanja primijenite u praksi ili da pokrenete sopstveni biznis. Povezaćemo vas sa najboljim poslodavcima i prenijeti sve resurse za uspješnu i profitabilnu karijeru. Zahvaljujući tome, uvijek ćete biti za korak ispred ostalih.